Amerika’nın en kalabalık şehri olan New York, New York eyaletinde bulunmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’nin en hareketli şehirlerinden biri olan NewYork’ta her zaman yapacak birşeyler bulabilirsiniz. Times Square (Times Meydanı), Empire State ve Özgürlük anıtı gibi büyüleyici güzelliği olan yerleri ziyaret edebilir, Madame Tussauds, Central Park, Modern Sanatlar Müzesi gibi yerlere de geziler yapabilirsiniz.

New York eyaletinde bulunan New York City, Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük şehri ünvanına sahip dinamik bir şehirdir. Bu şehre geldiğinizde göreceğiniz ilk şey korkunç bir kalabalık, dünyanın her köşesinden her türden insanlar ve İstanbul’u aratmayacak kadar yoğun bir trafik olacaktır. New York birçok insan için fırsatlar şehri olarak bilinmektedir. Bu nedenle bu şehir çok fazla yabancı nüfus barındırmakta ve çok büyük oranda göç almaktadır.

New York city beş bölgeden oluşmaktadır; Manhattan, Brooklyn, Queens, Bronx ve Staten Island. New York’ta dil eğitimi almayı düşünüyorsanız bir çok kaliteli ve bütçenize uygun okul seçeneklerimiz bulunmaktadır.