Kanada dünyanın en büyük ikinci ülkesi olup Atlantik okyanusu ve Pasifik okyanusu arasında kalmış bir yarımadadır. Kuzey amerika’nın kuzeyinde kalan Kanada, 10 eyalet ve 3 bölgeden oluşmaktadır ve her biri ayrı bir konfederasyondur. Bu bölgeler; British Columbia, Manito, Alberta, Newfoundland, New Brunswick, Ontario, Nova Scotia, Prince Edward Island, Quebec, Saskatchewan, Yukon Territory, Nunavut ve Northwest Territories.

Kanada’nın başkenti Ottowa’dır. Ontario eyaletinde yer alan şehrin nüfusunun %90’ı Amerika sınırına yakın yerleşim yerlerinde oturmaktadır, nedeniyse iklimin diğer bölgelere oranla daha elverişli olmasıdır. Dünyanın her bölgesinden ülkeye yerleşmiş farklı etnik nüfusa sahip olan Kanada göçmenler ülkesi olarak kabul edilir. Özellikle büyük şehirlerde her türlü din dil ve kültür bulunmaktadır. Soğuk ve karlı iklimiyle akıllarda kalan Kanada farklı iklim koşullarının yaşandığı bir ülkedir. Ülkenin kuzey kısmı buzullarla kaplı olmasının yanında güney kısımlarında iklim biraz daha ılımandır.

Mevsimler genelinde 30-35 derce rutubetli yaz yaşanırken -25,-30 derece bol kar yağışlı kış yaşanır. Bahar ayları daha normal sıcaklıklar görülür fakat ar mevsimler oldukça kısadır. Toronto’nun iklimi ülkenin diğer bölgelerine göre en ılıman ve yumuşak olanıdır. Kanada’da vergi oranları oldukça yüksektir. Alışveriş yaparken gördüğünüz etiket fiyatı üzerinden kasaya geldiğinizde %15 vergiyle birlikte fazla para ödersiniz. Ülkemizden farklı olan bu sisteme alışması biraz zaman alabilir.

Dil eğitimi için Kanada’yı seçtiyseniz yılın her pazartesi kursa başlayabilirsiniz. Sunulan programlarda öğrencinin okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini geliştirilmek amaçlanmaktadır. Başlangıç seviyesinden ileri seviyelere kadar her seviyedeki katılımcılara açık olan kurslara 4 ila 52 hafta arasında kendi belirlediğiniz bir süre zarfı için katılabilirsiniz.

Yaşanılabilir ülkelerin başında gelen Kanada’da hayat nasıl merak ediyor musunuz? Daha fazla merak etmek istemiyorsanız ve birde İngilizce pratik yapmaya ihtiyacınız varsa en iyi çözüm Life in Canada.

Hem İngilizce dil eğitimi için hem de yaşamak için tercih edilen ülkelerin başında gelen Kanada bu güzel ülkede yaşayan insanlara birçok sosyal hak sunuyor. Dünya üzerinde yaşanılacak en iyi yer seçilen şehirlere sahip ülkede dil eğitimi alıp ders sonrasında da İngilizce’yi yaşama fırsatına sahip olabilirsiniz.