İrlanda, yurtdışında İngilizce eğitim almak isteyen öğrencilere, İngiltere ile kıyaslandığında daha ekonomik seçenekler sunmaktadır. İrlanda, Kuzey Atlantik’te doğal güzelliklerine yeşilin hakim olduğu, batısında dağlık kıyı şeridi, iç kesimlerde ise tarıma elverişli alçak araziler, çok sayıda tepeler, göller ve bataklıklar bulunan, sokaklarında tarih barındıran bir adadır.

Atlantik Okyanusu’nun etkisiyle ülke ılıman bir deniz iklimini yaşarken yıl boyunca ülkenin yaklaşık yüzde sekseni de yağış almaktadır. İrlanda anayasasında birinci resmi dil olarak İrlanda dili kabul edilmiştir fakat günlük yaşamda nüfusun çok azı bu dili kullanmaktadır. İrlandalıların sahip oldukları aksan farklılığına rağmen nüfusun çoğunluğu İngilizce konuşmayı tercih etmektedir. İrlanda Devleti mükemmel bir sağlık sistemi kurmuştur. İrlanda’ya gelen herhangi bir Avrupa Birliği’ne üye ülke vatandaşı buradaki temel sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanabilmektedir.

İrlanda’ ya eğitim için giden ve en az dokuz ay eğitim alan Türk vatandaşlarına sağlık hizmeti ücretsizdir. Bu süreden daha kısa süreli eğitim alacak olan Türk Vatandaşları, sağlık hizmetleri için özel sağlık sigortası yaptırmak zorundadır. Dil Eğitimi için seçilebilecek alternatiflerden birisi olan İrlanda, öğrencilere doğa ile iç içe olan tarihi bir ortamda İngilizce öğrenme fırsatı sunmaktadır. İrlanda’daki bulunduğu bölgede oldukça uygun fiyatlı eğitim sunan okullar sizi beklemektedir.izi çağırmaktadır.