Dnieper Nehri’nin her iki yakasında, ülkenin orta kuzeyinde yer alan Kiev, Ukrayna’nın başkentidir. M.S. 5. yüzyılda kurulmuş olan şehir, tarihin belirli dönemlerinde Rusya ve Beyaz Rusya’ya başkentlik yapmıştır. Kiev, Sovyetler Birliği yıkılmadan önce, birliğin üçüncü en büyük şehriydi. Slav kültürünün merkezi olarak gösterilen başkent; Ukrayna’nın politik, ekonomik, eğitim ve külütürel merkezi olma özelliğine sahiptir.

Kiev, Batı Avrupa’nın önemli endüstri ve yüksek teknoloji merkezlerinden birisidir. Doğanın hakim olduğu bir şehir olarak gösterilen Kiev, etkileyici botanik bahçelere ve insanı dinlendiren küçük parklara sahiptir. Devlet Botanik Bahçesi ve Ukrayna Bilim Akademisi Botanik Bahçesi şehrin en güzel bahçelerinin başında gelmektedir.

Ukrayna’nın başkenti ve en önemli şehri olan Kiev, Slav kültür hazinesinin yanı sıra tüm dünyaca takdir edilen mimari abideleri, mükemmel bahçeleri ve dinlendiren parkları ile insanı cezbeden bir şehirdir. Rusça dil eğitimi için de gidilebilecek bir şehir olan Kiev’de dil eğitimi alınacak bir çok dil okulu bulunmaktadır.