Roma’yı nasıl mı tanımlarsınız?

Bu soruya verilebilecek en güzel cevap şehrin sonsuzluktan gelip sonsuzluğa giden bir yapıya sahip olmasıdır derim. Oldukça verimli ve uzun bir geçmişe sahip şehrin tarihi hazinesi daha çok merkezde, şehrin yüzölçümünden çok daha küçük bir alanda toplanmıştır.

Şehri gezerken nereye gitmeniz ve neyi keşfetmeniz gerektiği konusunda kafanız karışabilir. O kadar alternatifi olan bir şehrin içinde kültürler arasında kaybolacaksınız!

Müzeler, meydanlar, bazilikalar, mabetler ve parkların yanı sıra Roma çok fazla miktarda çeşmelere sahiptir. Aynı zamanda katoliklerin ruhani lideri Papa’nın yaşadığı Vatikan, Roma’nın sınırları içerisinde yer almaktadır. Meydanlarıyla ünlü İtalya başkenti Roma’nın sokaklarındaki tarihi doku ve düzen kahve kokusuyla birleştiğinde aklınızı başınızdan almaktadır.

Sıcak insanları ve harika yemeklerini de göz önüne alındığında dil okulu öğrencilerinin Roma’dan sıkılması da diye bir konu söz konusu bile değildir. Roma’da İtalyanca dil eğitimi sunan bir çok dil okulumuz bulunmaktadır.