Malta dil okulları, yurtdışında İngilizce dil eğitimi almak isteyenlere ekonomik dil kursu ve konaklama seçenekleri sunmaktadır. Geniş dil okulu ve program seçeneklerinin yanısıra iklimiyle de Malta’da İngilizce dil eğitimi alan birçok kişiyi memnun bırakmaktadır.

Malta’da Yaşam Maliyeti

Malta’daki yaşamınız için hazırladığınız bütçeye, okul masrafları haricinde beslenme, konaklama, giysi, sosyal aktiviteler için harcanacak tutarlar da eklenmelidir. Okul ücretleri hariç ortalama öğrenci masrafının ayda  ortalam 500 EURO tutacağı tahmin edilmektedir. Yaz ayları gibi yüksek sezon olarak tabir edilen zamanlarda ise bu rakamlar 750 EURO’ya çıkabilmektedir.

Malta’da İngilizce

Malta adası İngilizce’yi o dilin konuşulduğu bir ülkede öğrenmek için çok mantıklı bir seçenek. Eski İngiliz sömürgesi olan Malta hem dili hemde kültürüyle İngilizlerden her alanda etkilenmiş durumda. İngiliz kültürünün yanında dil eğitimi için ülkeye gelen birçok öğrencinin yanı sıra turistik olarak ta birçok turisti çeken Malta, sosyalleşmek ve yeni arkadaşlar edinmek, İngilizce pratik yapmak için çok fazla fırsat sunuyor.