EC English Dil Okulu, Malta’nın turizm cenneti olarak da sayılan St. Julians’dadır. Okul 1991 yılında kurulmuştur. Özellikle Dil Eğitimi ve öğrencilerine sunduğu imkanları ile yüksek derecede tercih edilen bir okul haline gelmiştir. Malta’da ISO 9001 kalite sertifikasına sahip az sayıda okuldan biri olan EC English Malta dil okulu ayrıca Malta Eğitim Bakanlığı onaylı ve FELTOM üyesi bir okuldur.

EC English Malta dil okulu konaklama seçeneklerinde St. Julians bölgesinde bulunan aile yanı konaklamalardan, okul yurtlarına, apart dairelerden otellere kadar bir çok farklı konaklama alternatifini barındırmaktadır. St. Julians bölgesi, çok sayıda, restaurant, bar, gece kulüpleri, alışveriş merkezleri sinema ve bowling salonu, ve kumsalı ile en ilgi çekici bölgelerden birisidir.

EC English Malta Dil Okulu, 2006 yılında Malta’da bulunan 52 dil okulu arasında en kaliteli dil okulu seçilmiştir. Toplam 62 sınfı bulunan okulda, tüm sınıflar klimalı ve aydınlıktır. Bu sınıflardan 12 tanesi küçük gruplar ve özel dersler için özel olarak dizayn edilmiştir.

EC English Malta Dil Okuluna kayıt yaptıran tüm öğrenciler, tüm yaz sezonu boyunca 5 yıldızlı Corinthia Marina Otele ait havuza ve plaja ücretsiz olarak girebilirler, tüm yıl boyunca kullanabilecekleri spor salonuna ücretsiz olarak üye olurlar ve burası okuldan sadece birkaç dakikalık yürüyüş mesafesindedir.