Work and Travel Nerede Konaklarım

Work and Travel programına Full Placement kapsamında yapıyorsanız Amerika’da bulunduğunuz süre boyunca konaklamanızın ayarlanması American Life Abroad  sorumluluğundadır. Self Placement program kapsamında olan öğrencilerin konaklamaları kendi sorumluluklarındadır.

Amerika’da Nerede Konaklayacağım?

Hosteller: Türkçe karşılığı pansiyon olan hostellerde, tek kişi kalınabileceği gibi farklı öğrencilerle paylaşılan odalarda mevcuttur. Genellikle öğrencilerin tercih ettiği hostellerde, banyo ve tuvalet hosteldeki diğer öğrencilerle ortak kullanım olmasının yanı sıra, bazı hostellerde ise bu banyo ve tuvalet her odada özel kullanım için olabilir. Odalarda mikrodalga fırın, buzdolabı, tv ve klima bulunmaktadır. Ücret olarak ise yaklaşık olarak haftalık 100 USD civarındadır.

Yurtlar: Yurtlarda konaklama genellikle işverenler tarafından sağlanmaktadır. Lojman şeklindeki bu yurtlarda genellikle bir odada 2-4 kişi barınmaktadır. Ücret olarak haftalık 80-100 USD Dolar civarındadır.

Paylaşımlı Oda: Paylaşımlı oda konaklama yurt ve hostellere göre daha rahat bir yaşama ortamı sunması bakımından öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Amerika’da ev tutma biraz zahmetli bir iş olduğundan genellikle American Life Abroad Yurtdışı Eğitim danışmanları tarafından Amerika’ya gitmeden önce evleriniz tutulmaktadır. Fiyat olarak evlerin konumuna göre değişiklik göstermekle beraber ortalama aylık kişi başı 300-500 Dolardır.

Kalacağım Yeri Kim Ayarlayacak?

İşveren Ayarlar: Bazı işverenlerimiz çalışacağınız iş ile birlikte konaklayacağınız yeri de sağlamaktadır. İş sözleşmesini gönderirken nasıl bir konaklama olduğu ve haftalık ücreti belirtilir.

American Life Abroad Ayarlar: İşverenin konaklama sağlamadığı durumlarda American Life Abroad Yurtdışı Eğitim kalacağınız yeri Türkiye’den ayrılmadan önce kesin olarak ayarlar. Sizin için bölgede konaklama araştırması yapar ve size konaklama yeri sunar. Bu konaklama size en uygun ve en ucuz olan konaklama olacaktır.

Öğrenci Kendisi Ayarlar: Kimi öğrenciler Amerika’da tanıdığı olduğu için kendi kalacağı yeri kendisi ayarlamak istemektedir.