Fransa Yaz Okulları Fransa’da yaz aylarında düzenlenen, 8-18 yaş arası gençlere yönelik, Fransızca ve aktivitelerin iç içe olduğu programlardır. Derslerin genellikle sabahtan öğleye kadar yapıldığı Fransa Yaz Okullarında, öğleden sonra rehber öğretmenler eşliğinde geziler, sportif aktiviteler, bilgi yarışmaları, sinema günleri düzenlenirken, tarihi ve turistik yerler, park, bahçe ve alışveriş merkezleri ziyaret edilmektedir.

Fransa’da Fransızca Kursu

Bu programa katılan gençler, Fransızca pratik yapma fırsatını okul dışında da sıkça bulabilmelerinin yanı sıra, aynı amaç için farklı ülkelerden gelmiş yaşıtlarıyla kaynaşır ve dostluklar kurarlar. Öğrenci yurdunda veya Fransız bir aile yanında konaklama seçeneğine sahip öğrencilerin gerektiğinde 24 saat boyunca ulaşabilecekleri danışmanları vardır.

Havaalanında bir okul görevlisi tarafından karşılanıp konaklayacağı yere ulaştırılan öğrenciler, sosyal aktiviteler ve geziler sırasında da yakından gözlenmektedir. Ayrıca okulda, aile ve ülke özleminden kaynaklanan sorunlar yaşayan öğrencilere rehberlik yapacak ve psikolojik destek sağlayacak profesyonellerde bulunmaktadır.