Kanada Eğitim Sistemi, dünyanın en iyilerinden birisi olarak kabul edilmektedir. Okul harçları, İngilizce konuşulan diğer ülkeler arasında en düşük düzeydedir. Kanada’da Üniversite Eğitimi ile alacağınız yüksekokul ve üniversite diplomaları tüm dünya ülkeleri tanımaktadır. Kanada yüksekokul ve üniversitelerinin YÖK denkliği bulunmaktadır.

Kanada birçok ünlü üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır. Her yıl, çalışmalarıyla dünya üniversitelerinin ilk 100 listesine giren 10’u aşkın Kanada üniversitesi bulunmaktadır. Kanada üniversitesi diplomalarına devlet kurumları ve yapılandırmaları tarafından oldukça değer verilmektedir. Kanada’nın kaliteli yüksekokul ve üniversitelerinde 180 000 den fazla uluslararası öğrenci eğitim almaktadır.

Eğitiminiz devam ederken veya mezuniyet sonrası Kanada’da çalışma olanaklarına sahip olabilmeniz mümkündür. Kanada Göçmenlik Yasalarına göre Yüksek Öğrenim kurumunda okuyan öğrenciler haftada 20 saat çalışma hakkına sahiptir. Ayrıca 1 yıllık program okuyana 1 yıl, 2 yıl ve fazlası eğitim görmüş öğrencilere 3 yıl çalışma imkânı tanınmaktadır.